Vsako prvo soboto v mesecu se na Občinskem trgu v Horjulu odvijajo Tržni dnevi, ki so namenjeni srečevanju občanov ter prodaji in nakupu kmetijskih pridelkov ter drugih izdelkov domačih izdelovalcev.
Zato pozivamo predvsem vse občinske kmete, ki imajo doma presežke kmetijskih pridelkov in izdelkov, da izkoristijo možnost, ki jo ponujajo Tržni dnevi v Horjulu ter vsako prvo soboto v mesecu ponudijo svoje pridelke na trgu. Z vsako soboto se namreč število ljudi, ki prihajajo na Občinski trg v Horjulu povečuje, ti Tržni dnevi pa so večinoma popestreni tudi z raznimi nastopi lokalnih kulturnikov.
Kmetje, ki prodajajo osnovne kmetijske pridelke in niso zavezanci za DDV (ne dosegajo 7.500 evrov prihodka letno) ter so obdavčeni po katastrskem dohodku (torej na kmetiji ne vodijo knjigovodstva, ne po dejanskih prihodkih in odhodkih, niti ne po dejanskih prihodkih in normiranih odhodkih) lahko prodajajo pridelke brez računov in nimajo drugih dajatev. Seveda so kmetje pri tem dolžni upoštevati dobro kmetijsko prakso. Če pa so kmetije vključene v sistem DDV, ali pa se za njih vodi knjigovodstvo, pa je potrebno izdati račun in v primeru, da je kmetija zavezanka za DDV, mora le-tega tudi obračunati.
Ko pa gre za neposredno prodajo izdelkov, pripravljenih iz osnovnih kmetijskih pridelkov (npr. marmelade, suho sadje, salame, siri, kruh, potice, pecivo, izdelki domače obrti …) morajo imeti kmetje registrirano dopolnilno dejavnost ali drugo registrirano obliko prodaje. Vse izdelke mora kmet prodajati z računi, pri čemer so dajatve odvisne od vrste registrirane dejavnosti in načina obračunavanja stroškov (vodenje knjigovodstva ali normirani stroški). Če je kmet vključen v sistem DDV, mora le-tega tudi obračunati.
Izjema je neposredna prodaja surovega mesa, za katero je potrebna registracija na Veterinarski upravi Republike Slovenije, ne pa tudi registracija dopolnilne dejavnosti ali druge oblike registrirane prodaje.